Faridabad, Haryana
GST No. 06AOVPT4351C1ZO
Call 07949225926 81% Response Rate
Send Enquiry
| Gate Type | Double Swing |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Gate Height | 1200 mm (4 ft) |
| Gate Width | 2400 mm |
| Surface Finish | Powder Coated |
Ms and ss
View Complete details
| Max Gate Weight | 800 kg |
| Gate Material | Mild Steel (MS) |
| Gate Type | Standard Sliding |
| Motor Power Supply | 230V AC |
| Opening Speed | 10 m/min |
Ms
View Complete details
| Max Gate Weight | 500 kg |
| Material | Mild Steel |
| Gate Material | Mild Steel (MS) |
| Gate Type | Standard Sliding |
| Motor Power Supply | 230V AC |
| Opening Speed | 12 m/min |
View Complete details
| Max Gate Weight | 500 kg |
| Gate Material | Mild Steel (MS) |
| Gate Type | Standard Sliding |
| Motor Power Supply | 230V AC |
| Opening Speed | 12 m/min |
Automatic sliding gate
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Gate Type | Sliding Gate |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Gate Height | 1800 mm (6 ft) |
| Gate Width | 8000 mm |
| Motor Capacity | 800 kg |
Automatic sliding gate use in single phase remote operated
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Max Gate Weight | 500 kg |
| Material | Mild Steel |
| Gate Material | Mild Steel (MS) |
| Gate Type | Standard Sliding |
| Motor Power Supply | 230V AC |
| Opening Speed | 12 m/min |
Automatic sliding gate use in smooth operation for remote control and single phase operator
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Gate Weight Capacity | 800 kg |
| Gate Speed | 12 m/min |
| Motor Power | 500 W |
| Gate Length Capacity | 8 m |
| Drive Type | Electromechanical |
| Power Supply | 230 V AC |
Gate Operatted in remote
View Complete details
| Gate Weight | 1000 kg |
| Motor Power | 1.5 kW |
| Operating Voltage | 230 V AC |
| Gate Speed | 12 m/min |
| Usage Type | Industrial |
| Phase Type | Single Phase |
BENINCA GATE MOTOR MAKE INITALY
View Complete details
| Max Gate Weight | 500 kg |
| Material | Mild Steel |
| Gate Material | Mild Steel (MS) |
| Gate Type | Standard Sliding |
| Motor Power Supply | 230V AC |
| Opening Speed | 12 m/min |
Ms automatic profile sliding gate
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Operation | Motorized |
| Application | Warehouse |
| Shutter Thickness | 1.6 mm |
| Slat Type | Perforated |
| Surface Finish | Primer Coated |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Gate Type | Sliding Gate |
| Usage | Industrial |
| Drive Type | Electromechanical |
| Control Method | Remote |
| Max Gate Weight | 401–800 kg |
| Power Supply | 230 V AC |
Automatic gate system use in industrial and residential
View Complete details
| Material | Mild Steel |
Mild steel factory gate
View Complete details