Faridabad, Haryana
GST No. 06AOVPT4351C1ZO
Call 07949225926 81% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Arm Length | 6 m |
| Opening Time | 6 s |
| Boom Type | Straight |
| Mechanism | Electromechanical |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Duty Cycle | 50 % |
| Color | Red |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 4 meter |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230 V |
| Power | 24 W |
| Daily Operating Cycles | Intensive |
| Opening And Closing Time | 3" |
| Weight | 52 kg |
| Phase | Single |
| Arm Direction | 3 to 5 meter |
| Material | Plastic |
View Complete details
Product Brochure
| Arm Length | 5 m |
| Opening Time | 3 s |
| Boom Type | Straight |
| Mechanism | Electromechanical |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Duty Cycle | 100 % |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 230 |
| Power | 24W |
| Weight | 50 kg |
| Protection Class | IP44 |
| Condition | New |
| Power Supply | 50 hz |
| Shape | Round |
View Complete details
| Arm Length | 4 m |
| Material | Stainless Steel |
| Opening Time | 6 s |
| Boom Type | Straight |
| Usage/Application | Industrial |
| Mechanism | Electromechanical |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Duty Cycle | 100 % |
| Automation Grade | Automatic |
| Weight | 50 kg |
| Power Consumption | 120 W |
| Type | Automatic |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Parking |
| Color | Red |
| Brand | Beninca |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 6mtr |
| Frequency | 100% |
| Voltage | 230 |
| Country of Origin | Made in India |
Automatic Boom Barrier
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 4 meter |
| Power | 120 W |
| Weight | 50 kg |
| Shape | Round |
| Product Material | Aluminum |
| Type | Automatic |
View Complete details