Faridabad, Haryana
GST No. 06AOVPT4351C1ZO
Call 07949225926 81% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Max Gate Weight | 800 kg |
| Material | Mild Steel |
| Gate Material | Mild Steel (MS) |
| Gate Type | Standard Sliding |
| Motor Power Supply | 230V AC |
| Opening Speed | 12 m/min |
| Size | 14 Feet |
| Opening Style | Sliding |
| Mechanism | Motorized |
| 18x8 feet | 630kg |
Automatic sliding gate
View Complete details
| Max Gate Weight | 500 kg |
| Material | Mild Steel |
| Gate Material | Mild Steel (MS) |
| Gate Type | Standard Sliding |
| Motor Power Supply | 230V AC |
| Opening Speed | 12 m/min |
| Size | 14 Feet |
| Opening Style | Sliding |
| Mechanism | Remote |
| 8mtrx2mtr | 830kg |
Automatic sliding gate use in industrial and Comercial
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Max Gate Weight | 500 kg |
| Size | 8 Feet |
| Material | Mild Steel |
| Gate Material | Mild Steel (MS) |
| Gate Type | Standard Sliding |
| Motor Power Supply | 230V AC |
| Opening Speed | 12 m/min |
| Opening Style | Sliding |
| Mechanism | Remote |
| 6 fit | 472 kg |
Sliding gate use in industrial and residential
View Complete details