Faridabad, Haryana
GST No. 06AOVPT4351C1ZO
Call 07949225926 81% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Size | 10 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Operating Style | Automatic |
| Usage/Application | office |
| SS Grade | Stainless Steel |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Leaf of Doors | Single |
| Surface Finish | Primer Finish |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 10 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Color | White |
| SS Grade | SS |
| Surface Finish | Primer Finish |
| Leaf of Doors | Single |
View Complete details
Product Brochure
| Grade | SS 304 |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Gate Width | 4 to 6 m |
| Operation | Automatic |
| Usage/Application | Office |
| Door Location | Exterior |
| Gate Height | 2100 mm (7 ft) |
| Sliding Door Type | Closet Doors |
| Usage Area | Commercial |
| Frame Color | Pristine White |
| Design | Simple |
| Open Style | Slide |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details